Міжнародний день Сонця (International Sun Day) щорічно відзначається 3 травня, є глобальною подією, яка підкреслює важливість сонця і сприяє використанню сонячної енергії. Вперше започаткований у Сполучених Штатах у 1978 році президентом Джиммі Картером, цей день став включати в себе заходи по всьому світу, заохочуючи перехід на відновлювані джерела енергії.
Сонце – невичерпне джерело світової енергетики. Завдяки йому сформувалася екологія Землі. Найголовніший задум свята – це нагадування людям про нескінченні ресурси, що дає нам Сонце. Його енергія не є шкідливою для навколишнього середовища, як, наприклад, спалювання вуглеводнів.
День Сонця вперше відзначався 3 травня 1978 року після прийняття Конгресом США спільної резолюції, ініційованої захисником довкілля Денісом Хейсом. Хейз, який брав участь у координації першого Дня Землі в 1970 році, розглядав День Сонця як можливість підвищити обізнаність про потенціал сонячної енергії як сталого енергетичного рішення. Цей день відзначався різноманітними заходами, в тому числі виступами громадських діячів, таких як Роберт Редфорд, а також заходами, які залучили значну кількість людей до участі в них.
Сонце було центральним елементом людського життя і культури протягом тисячоліть, символізуючи енергію, світло і життя. У наш час воно визнане не лише за свої життєдайні властивості, але й як чисте та невичерпне джерело енергії. Сонячна енергія, отримана з енергії сонця, є важливою альтернативою викопним видам палива, зменшуючи наш вуглецевий слід і пом’якшуючи наслідки зміни клімату.